KIARA – czapka z alpaki damska 100% alpaka 4434 Ametyst beanie zimowa
| Chcesz zobaczyć tylko rzeczy dostępne od ręki? Wejdź na [KAROline24.pl] (logowanie na te same dane) |
Oszczędź kupując więcej

Zestaw prezentowy DLA NIEGO. Czapka 100% Alpaka + świeczka zapachowa + zapach do auta
Czapka KIARA to ręcznie robiona na drutach, średniej grubości czapka beanie z 100% alpaki, zaprojektowana na jesień i zimę jako model bez wywinięcia, z lekko wydłużonym tyłem. Wybierając rozmiar, sprawdzisz aktualny czas realizacji – część czapek jest dostępna od ręki, a część powstaje na zamówienie.
Fioletowa czapka z alpaki na chłodne dni
Model KIARA w odcieniu ametystu to klasyczna, wydłużona czapka z alpaki o wyraźnej fakturze ściągacza i delikatnym włosku na powierzchni. Ściągacz pojedynczy sprawia, że dzianina jest sprężysta i dobrze układa się na głowie, a jednocześnie nie jest przesadnie gruba – daje ciepło adekwatne do miejskiej zimy, spaceru czy chłodnej jesieni.
- Średnia grubość dzianiny – wygodne ocieplenie na jesień i zimę bez efektu „przegrzania” w mieście czy w komunikacji.
- Czysta alpaka (100%) – typowa dla czapek wełnianych zdolność do utrzymywania ciepła przy zachowaniu stosunkowo lekkiego odczucia na głowie.
- Ściągacz pojedynczy – dobra elastyczność, dzięki której czapka dopasowuje się do głowy i trzyma się na miejscu.
- Delikatny włos na powierzchni – miękkie, „otulające” wykończenie; warto jednak pamiętać, że przy bardzo wrażliwej skórze dzianina może lekko podgryzać.
- Wydłużony tył beanie – luźniejsze ułożenie z tyłu głowy zamiast mocno przylegającej czapki, co wpływa na komfort i charakter bardziej codzienny niż sportowy.
- Odporność na mechacenie: duża – przy odpowiedniej pielęgnacji czapka zachowuje estetyczny wygląd przez kolejne sezony.
- Wykonanie ręczne na drutach – każda sztuka to rękodzieło, a nie produkt masowy; niewielkie różnice w ułożeniu oczek są naturalne dla czapek ręcznie robionych.
- Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 – przędza została przebadana pod kątem obecności szkodliwych substancji.
Jak nosić, z czym łączyć i jak dbać
Ten model dobrze sprawdzi się, jeśli szukasz czapki z alpaki damskiej o klasycznym kroju beanie, pasującej do płaszcza, parki czy puchówki. Dzięki wydłużonemu tyłowi łatwo ułożyć ją bardziej „na luzie” lub głębiej naciągnąć na uszy w wietrzne dni. Jeśli lubisz czapki ręcznie robione na drutach damskie w komplecie, możesz dobrać do niej pasujący kolorystycznie komin, szal lub chustę – dostępne tutaj, co pozwoli stworzyć spójny komplet czapka i szalik z alpaki.
Do tej czapki możesz osobno domówić pompon z tej samej włóczki, jeśli zależy Ci, by powstała prosta czapka zimowa z pomponem utrzymana w jednym kolorze. Aby zachować kształt i fakturę dzianiny, zalecane jest pranie ręczne w letniej wodzie, bez zmiękczaczy – szczegółowe wskazówki znajdziesz w poradniku pielęgnacji wełny: kliknij tutaj.





