CHMURKA – czapka z alpaki ręcznie robiona z wywinięciem 53 Lody Truskawkowe
| Chcesz zobaczyć tylko rzeczy dostępne od ręki? Wejdź na [KAROline24.pl] (logowanie na te same dane) |
Ciepła, ręcznie robiona czapka beanie z wywinięciem z mieszanki z alpaką (65% Alpaka, 28% Poliamid, 7% Wełna), o średniej grubości, zaprojektowana na jesień i zimę jako codzienna, ciepła czapka damska. W ofercie są egzemplarze dostępne od ręki oraz wykonywane na zamówienie – aktualny czas realizacji sprawdzisz po kliknięciu w wybrany rozmiar.
Czapka CHMURKA z alpaki – różowa, wywijana i otulająca
Model CHMURKA to czapka z wywinięciem typu beanie, lekko oversize, robiona ręcznie na drutach pojedynczym ściągaczem. Dzianina ma delikatny, widoczny włos typowy dla czapek z alpaki, dzięki czemu wygląda miękko i „chmurowo”, a jednocześnie dobrze trzyma kształt. Tonacja „Lody Truskawkowe” to intensywny, różowy kolor – mocny akcent dla osób, które chcą, by ciepła czapka zimowa była jednocześnie wyrazistym dodatkiem.
- Mieszanka z wysoką zawartością alpaki – przędza 65% alpaka, 28% poliamid, 7% wełna daje dobrą izolację cieplną przy umiarkowanej grubości, dlatego czapka sprawdzi się w codziennym noszeniu w sezonie jesień–zima.
- Średnia grubość i wywinięcie – podwójna warstwa nad uszami poprawia komfort cieplny przy wietrze, bez efektu „zbyt ciężkiej” czapki na głowie.
- Ściągaczowy ścieg – elastyczna dzianina lepiej dopasowuje się do kształtu głowy i ułatwia ułożenie czapki (jako elegancka czapka zimowa damska lub bardziej swobodna czapka oversize).
- Powierzchnia z delikatnym włosem – miękki, „puszysty” efekt wizualny typowy dla czapek wełnianych z alpaki; może minimalnie mechacić się w ruchu, ale przędza ma dużą odporność na mechacenie, więc zużycie w codziennym noszeniu jest wolniejsze.
- Kontakt ze skórą – materiał może delikatnie podgryzać przy bardzo wrażliwej skórze; warto to uwzględnić, jeśli szukasz całkowicie gładkiej, „niewyczuwalnej” czapki.
- Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 – włóczka jest przebadana pod kątem obecności szkodliwych substancji, co będzie ważne dla osób zwracających uwagę na skład i transparentność materiałów.
- Ręczne wykonanie na drutach – każda czapka handmade z tej serii jest osobno przerabiana, co sprzyja dopracowaniu wykończeń i może być atutem, jeśli szukasz niebanalnego prezentu.
- Praktyczne wykończenie – czapka ozdobiona jest metką z ekoskóry, którą można wygodnie odpiąć przed praniem.
- Dodatki do kompletu i pielęgnacja – do czapki możesz dobrać szalik, komin lub chustę, także w wersji szalika z alpaki: sprawdź dostępne komplety. Czapkę pierz ręcznie w letniej wodzie i susz na płasko; szczegółowe wskazówki znajdziesz tutaj: pielęgnacja wyrobów z wełny.


















